Διαβατήριο

Όνομα
Steve
Επώνυμο
Bruce
Εθνικότητα
England
Ημερομηνία γέννησης
31-12-60
Ηλικία
57
Τόπος γέννησης
England
Τόπος Γέννησης
Corbridge
Ύψος
183 cm
Steve Bruce

Καριέρα (Προπονητής)

Ομάδα From To
Aston Villa 12.10.2016 03.10.2018
Hull City 08.06.2012 22.07.2016
Sunderland 01.07.2009 30.11.2011
Wigan Athletic 23.11.2007 03.06.2009
Birmingham City 12.12.2001 19.11.2007
Wigan Athletic 04.04.2001 29.05.2001
Huddersfield Town 24.05.1999 16.10.2000
Sheffield United 02.07.1998 17.05.1999

Trophies

Club Domestic
Championship Runner-up 2x 2012/2013, 2006/2007
FA Cup Runner-up 1x 2013/2014